.

Poslední zastávkou Českého poháru v aquatlonu se stal sobotní závod v Praze. V konečném pořadí poháru jsme se jako tým posunuli na třetí místo! Iveta Fairaislová již po třetí za sebou vyhrála. Jindřich Stříhavka si připsal první vítězství v poháru.

Žáci (9)
Linda Tischlerová - 8.
Antonín Valda - 2.
Matyáš Jiruška - 7.
Žáci (10-11)
Julie Tourková - 25.
Vojtěch Gröschl - 2.
Petr Adam - 10.
Václav Gröschl - 13.
Viktor Kamenický - 24.
Matěj Kolář - 21.
Žactvo Mladší (12-13)
Anežka Šimonová - 15.
Josef Valda - 22.
Junioři (18-19)
Jindřich Stříhavka - 1.
Tomáš Hájek - 5.
Dospělí (20-39)
Iveta Fairaislová - 1.
Žaneta Adamová - 6.
Dospělí (40-49)
Marie Valdová - 2.
Jarmila Tourková - 4.

Fotoalbum na Facebooku


.

AQUATLON KARVINÁ, VYJÍŽĎKA A RUNTOUR

O víkendu se konal další závod Českého poháru v aquatlonu. Tentokrát se přesunul do Karviné. Z našeho teamu nebyla výprava početná, ale za to úspěšná.

Junioři (18-19)

Tomáš Hájek - 4., Jindřich Stříhavka - 2., Jan Trutna - 1. místo

Dospělí (20-39)

Iveta Fairaislová - 1. místo

Několik dalších členů se v sobotu vydalo na první společnou vyjížďku na kolech. Mladší členové si udělali výlet v okolí Hradce. Větší se vydali do Tábora, aby doplnili přísun energie v McDonaldu.

František Linduška zaběhl závod v Českých Budějovicích.

"Sobotní domácí RunTour a moje vystoupení na 10 km, které nakonec skončilo 2. místem v čase 32:36. Prvních 5 km jsem probíhal podle původního plánu běžet po 3:10/km tedy za 15:50, ale budějovická trasa je opravdu těžká a ve druhé půlce jsem měl už "prázdné" nohy a po prodělané viróze a lehkém tréninkovém manku na víc nebylo.".

Aquatlon Příbram

V neděli 8. dubna se konal třetí závod Českého poháru v aquatlonu. Plavání probíhalo v příbramském plaveckém bazénu a běžecká část u kilometr vzdálené Hořejší Obory.

Roli favoritky potvrdila Iveta Fairaislová a stala se celkovou vítězkou závodu. Vojtěch Gröschl udržel třetí plavecké místo vynikajícím během.

Žáci (9)

Antonín Valda - 2.
Ilja Gončaruk - 4.
Matyáš Jiruška - 10.
Žáci (10-11)
Vojtěch Gröschl - 3.
Petr Adam - 9.
Václav Gröschl - 13.
Matěj Kolář - 18.
Žactvo Mladší (12-13)
Anežka Šimonová - 15.
Kyrill Gončaruk - 9.
Josef Valda - 15.
Žactvo starší (14-15)
Lucie Tischlerová - 14.
Matyáš Němec - 12.
Junioři (18-19)
Jindřich Stříhavka - 4.
Dospělí (20-39)
Iveta Fairaislová - 1.
Žaneta Adamová - 9.
Petra Stříhavková - 10.
Jiří Thoma - 8.
Dospělí (40-49)
Marie Valdová - 3.

Kategorie závodu jsou rozděleny na muže a ženy.

Fotoalbum na Facebooku


.

Aquatlon Jablonec nad Nisou

Velikonoční víkend pro nás znamenal druhé pokračování Českého poháru v aquatlonu sobotním závodem v Jablonci nad Nisou.

Julie Tourková si doběhla pro 23. místo v kategorii žákyně (10-11). Anežka Šimonová se probojovala do první desítky a to na místo deváté. Tereza Adamová se umístila na 16. a Karolína Kamenická na 18. pozici. Jarmila Tourková doběhla na třetím místě v kategorii dospělí (40-49), Marie Valdová nedopatřením neabsolvovala celou trať a byla diskvalifikována.

Antonín Valda v kategorii devítiletých žáků doběhl čtyři desetiny vteřiny za třetím a bral tedy místo čtvrté. Vojtěchu Gröschlovi chyběli pouhé tři desetiny na třetí místo ve věkové kategorii žáci 10-11 let. Ve stejné kategorii doběhl Petr Adam na sedmém a Václav Gröschl na jedenáctém místě. V mladším žactvu (12-13) doběhl Josef Valda na 27. pozici. Jindřich Stříhavka vybojoval čtvrté místo.

Fotoalbum na Facebooku.

VELIKONOČNÍ VÝBĚH

Velikonoční pohodu jsme zakončili výběhem po městě.


.

Velikonoční plavecké štafety

Ve středu 28. března se tradiční čtyři štafety TCV utkaly na Velikonočních plaveckých štafetách s dalšími sportovními spolky z Jindřichova Hradce a okolí.

Štafeta, převážně tvořena mladšími členy, s názvem TCV Pulci si doplavala pro čtvrté místo. Celkem uplavali 78 bazénů za třicet minut. Druhá štafeta, soutěžící v té samé kategorii Open Junior, obsadila stříbrnou pozici a naplavala 96 bazénů. Štafeta TCV Senior, která byla tvořena muži, si v kategorii Open doplavala pro pátou pozici se 104 bazény. Nejrychlejší štafeta TCV naplavala nejvíce bazénů ze všech štafet závodu. Toto dvanáctičlenné družstvo uplavalo za třicet minut 126 bazénů.

Fotoalbum na Facebooku


.

EVROPSKÝ POHÁR QUARTEIRA

František Linduška si doběhl pro 12. místo na Evropském poháru v portugalské Quarteiře! Tady je jeho zhodnocení závodu.

Po úspěšném prvním závodě na Kanárských ostrovech jsem byl v dobrém naladění a od počátku jsem se cítil dobře. Plavání v rozbouřeném oceánu bylo opět velmi selektivní, ale i tak se mi podařilo vylézt z vody těsně za čelem závodu. Následoval celkem náročný výběh po písku do prvního depa a první kilometry na kole, kdy jsme společně s francouzským závodníkem sjížděli skupinu před námi. Za prvních 5 min cyklistiky jsem měl průměr 370 wattů a to jsem byl uklizený v háku za Francouzem!! Nicméně rozhodnutí s ním jet se nakonec vyplatilo, protože jsme si nakonec docvakli skupinku asi 8 závodníků před námi, která spolupracovala a držela si od čela zhruba minutový odstup prakticky po celých 40 km. V menším stoupání odpadlo ještě několik závodníků, ale do běhu jsme dojeli víceméně v původní sestavě. 40 km jsme zvládli za 58 minut a pár vteřin. Věděl jsem, že závěrečných 10 km dokáže ještě se závodem hodně zahýbat, proto jsem nechtěl přepálit začátek a rozběhl závod v rozumném tempu. V prvním okruhu jsem se prodýchal a nastavil svého běžeckého "autopilota". Zvolené tempo zhruba 3:15 na km se ukázalo jako správný tah, protože už ve druhém okruhu jsem společně s jedním Španělem začínal dobíhat uprchlíky ze skupiny. Na čele se bojovalo o medaile, takže tempo lídrů bylo samozřejmě rychlejší, i tak jsem ale seběhl ještě 2 závodníky a závěrečných 10 km zdolal za 32:51, což je můj suverénně nejlepší běžecký čas na 10 km v triatlonu! Za konečné 12. místo jsem spokojený, je vidět, že zimní příprava se povedla. Teď mám měsíc od závodění volno, takže bude čas zase něco dotrénovat tak aby hlavní část sezóny byla ještě o trochu lepší než tenhle dobrý start!

Fotografie: Viviane's Logbooklet.

SPECIÁLNÍ AKČNÍ NABÍDKA

Speciální akční nabídka pro triatlonisty! Cenové zvýhodnění probíhá ve spolupráci s Českou triatlonovou asociací. 
👉 Pro více informací nás kontaktujte na info@tcv-jh.cz👈


.

Evropský pohár v triatlonu Gran Canaria


Na start Evropského poháru na Kanárských ostrovech na ostrově Gran Canaria se postavili dva závodníci TCV. Premiéra to byla pro Ivetu Fairaislovou v elitní kategorii. František Linduška doběhl jako nejlepší Čech.

Iveta: 

V neděli 18. 3. jsem se postavila na start svého prvního závodu za Elite. Závod byl na sprint tratích, takže aspoň to pro mě žádná změna nebyla. Měla jsem velký respekt ze starších závodnic a nevěděla jsem, co čekat. Soustředila jsem se hlavně na svůj výkon. Vlny v moři byly velké a voda měla cca 19°C, takže se plavalo v neoprenech. Celé plavání bylo jeden velký boj, buď s vlnami nebo se soupeřkami. Po plavání jsem dojela skupinku přede mnou a tvořili jsme 2. balík. Kolo bylo technické (kruh. objezd, retardéry) a bylo zde i stoupání na otočku a následný sjezd. Ve skupince jsem se udržela, takže o konečném umístění rozhodoval běh. Z depa jsem vybíhala na 12.-16. místě. Ke konci už jsem trochu tuhla a tak z toho bylo nakonec 14. místo. S výsledkem jsem docela spokojená, ale jsem si vědoma toho, že mám oproti zkušenějším závodnicím rezervy jak po technické, tak i po fyzické stránce.


František:

Věděl jsem, že závod bude od začátku hodně rychlý, a to se také potvrdilo. Navíc rozbouřené moře a blízká první bóje udělaly z plavání doslova bitvu, která dost nestandardně rozdělila startovní pole. Na kole se jelo více méně podle předpokladů a všechny balíky tak jak vylezly z vody také dojely, já byl v tom druhém cca 25 vteřin za prvním a další zhruba minutu od třetího. Bylo pár nástupů, ale žádný se nechytl a dojelo se to beze změn. Na běhu jsem se cítil dobře a ještě poskočil o pár míst na konečné 16..

Aquatlon České Budějovice

Závodní sezóna je tady! První zastávkou Českého poháru v aquatlonu se již po osmé stal EGE Aquatlon České Budějovice. Kvůli chřipkové vlně se velký počet závodníků nemohl postavit na start, ale i tak jsme viděli vynikající výkony.

Mezi devítiletými žáky doběhl na druhém místě Antonín Valda. Půl minuty za ním si doběhl Ilja Gončaruk pro místo třetí. Vojtěch Gröschl (10-11) doběhl s nejlepším plaveckým a třetím běžeckým časem na třetí pozici. První závod v mladším žactvu se vydařil Kyrillu Gončarukovi, který vybojoval třetí místo. Start kategorie dospělí 20-39 let přinesl Kateřině Zemanové druhou pozici. V následující kategorii doběhla loňská vítězka Marie Valdová na třetím místě.

Všichni závodníci TCV: Petr Adam (5.), Václav Gröschl (11.), Cyril Blažek (16.), Matěj Kolář (17.), Jindřich Slanina ( 20.), Josef Valda (13.), Matyáš Němec (10.), Tomáš Hájek (5.), Zdeněk Blažek (7.), Linda Tischlerová (5.), Julie Tourková (16.), Beáta Kučerová (14.), Tereza Adamová (15.), Anna Ficová (19.), Lucie Tischlerová (16.), Žaneta Adamová (7.), Jarmila Tourková (5.)

Celá fotogalerie na facebooku zde


.

OCENĚNÍ ÚSPĚŠNÝCH SPORTOVCŮ JINDŘICHOHRADECKA

V pondělí 22. ledna bylo v kapli sv. Máří Magdaleny oceněno z celkového počtu šedesáti pěti jindřichohradeckých sportovců 19 triatletů z TCV JH. Ocenění obdrželi sportovci, kteří v roce 2017 dosáhli mimořádných sportovních výsledků na celostátních i mezinárodních sportovních turnajích a šampionátech.

z TCV JH:

Steklý Petr
Bočková Isabela
Steklý Libor
Valda Antonín
Gončaruk Ilja
Tischlerová Linda
Kamenický Viktor
Kolář Matěj
Kolman Matěj
Tourková Julie
Gröschl Vojtěch
Kučerová Beáta
Šimonová Anežka
Tischlerová Lucie
Kozlová Kateřina
Stříhavková Petra
Valdová Marie
Fairaislová Iveta
Linduška František

Více fotografií na facebooku


.

Nejúspěšnější sportovec roku 2017 okresu Jindřichův Hradec

V anketě Nejúspěšnější sportovec roku 2017 okresu Jindřichův Hradec získal František Linduška ocenění za třetí místo v hlavní kategorii.


.

JSME V JINDŘICHOHRADECKÉM ZPRAVODAJI

Celá stránka je v lednovém Jindřichohradeckém zpravodaji věnována našemu teamu. Kvalitní četba = strana 17!

 Celý zpravodaj ke stažení zde


.

SILVESTROVSKÝ BĚH V GMÜNDU

František Linduška:  "Poslední den v roce je pro mě již tradičně ve znamení skvělého závodu u naších rakouských sousedů v Gmündu. Místní Silvesterlauf je velice populární a každoročně se zde sejde několik stovek závodníků. V tom letošním ročníku to bylo přes 8 stovek! V minulých letech se mi tu celkem dařilo, byl jsem druhý a čtvrtý. Loni jsem kvůli nemoci musel vynechat a tak jsem se letos chtěl vrátit a vyhrát. A to se mi také povedlo! Místní celkem náročnou trať, která prochází přímo středem města a čítá 5 okruhů po 1300 metrech (celkem 6,5km) a jednom prudkém stoupání, jsem pokořil v novém traťovém rekordu 19:58 a zlepši jsem ho tak od minulého roku o další 4 sekundy. Jsem historicky první, kdo tu pokořil 20 minutovou hranici a to mě těší!"


.

NOVOROČNÍ VYJÍŽĎKA

Již třetím rokem jsme se vydali zahájit nový rok vyjížďkou na kolech. Naši tradiční trasu z Jakubu k rozhledně na Rýdově kopci společně projeli závodníci, trenéři i rodiče závodníků.