— Aktuality —

.

Štafeta TCV na pražské noční plavecké dvanáctihodinovce

Dne 15.12. jsem se společně s Markem a Jirkou Fenclovými a Katkou Zemanovou zúčastnil dalšího ročníku noční plavecké dvanáctihodinovky. Patřičně vybaveni jídlem a pitím jsme se neochvějně vrhli vstříc prvním kilometrům. Každý z náš zažil během noci malou či velkou krizi, způsobenou únavou nebo ledovou vodou v bazénu, ale po dvanácti hodinách jsme mohli být spokojeni. Po zaznění píšťalky svítila u naší štafety nejvyšší cifra že všech. Cifra činila úctyhodných 50 250m.

Petr Jirků - čtvrtý člen štafety.

MIKULÁŠSKÝ AQUATLON

V sobotu 2. 12. 2017 se uskutečnil tradiční již 23. Mikulášský aquatlon v Jindřichově Hradci. Na start závodu se postavilo celkem 48 dětí, přičemž nejmladším závodníkem byl Petr Kopecký startující za TCV J. Hradec. Plavání bylo první disciplínou, kde v celkem 10-ti rozplavbách děti předváděly skvělé výkony. Bojovaly nejen s časem a ostatními závodníky, ale ty nejmenší i s vodou s bazénu. Tyto výkony byly oceněny díky vynikající podpoře diváků. V kategorii dospělých se ke startu postavilo celkem 16 závodníků, z toho 4 ženy. Celkově nejrychlejší plavecký čas měl Štěpán Kučera následovaný Fandou Linduškou (oba TCV JH).

Běžecká část závodu se startovala tzv. Gundersenovou metodou, tzn. první vybíhá vítěz plavání, pak v odstupech ve výši časové ztráty za ním ostatní. Počasí příliš běhání nepřálo a chladný vzduch mírně závodníky potrápil. Děti svou část odběhly na atletickém stadionu, hlavní závod dospělých pak byl odstartován přímo před plaveckým bazénem a závodníci měli před sebou 4 km trasu okolo rybníku Vajgar. Závod jednoznačně vyhrál František Linduška, následován s větším odstupem Honzou Trutnou (oba TCV J. Hradec), třetí místo pak obsadil Filip Michálek z PKJH. Závod žen vyhrála Iveta Fairaislová, druhá Katka Zemanová a třetí Katka Kozlová, všechny startující za TCV JH.

Celkově se závodu zúčastnilo 64 závodníků ze 7 klubů, kteří byli s atmosférou závodu velmi spokojeni a věříme, že přijedou i příští rok. Závodníkům patří velký dík, stejně tak i sponzorům a organizátorům závodu.

ředitel závodu Stanislav Tripes


.

MIKULÁŠSKÉ ŠTAFETY

V předvánoční čas jsou tu opět Mikulášské štafety pořádané FM v Jindřichově Hradci. Na start jsme ve středu 29. 11. postavili čtyři štafety.

Nejmladší a nejnezkušenější plavci vytvořili štafetu s názvem "TCV Pulci". Tito začínající triatlonisté uplavali 77 bazénů. To stačilo na 3. místo v kategorii Junior. Ve stejné kategorii závodila druhá naše štafeta "TCV Junior", která až do posledních vteřin sváděla boj s místním plaveckým klubem, ale nakonec, bohužel, podlehla. Uplavali 102 bazénů. Štafeta složená ze zkušenějších členů teamu "TCV Senior", skončila na 5. místě s 96 bazény v kategorii Open. Hlavní TCV štafeta s přehledem ovládla celý závod se 127 uplavanými bazény za 30 minut.

Fotogalerie

.

Vyhlášení Jihočeského poháru v triatlonu

V sobotu 5. listopadu proběhlo v Dubném u Českých Budějovic vyhlášení Jihočeského poháru v triatlonu a Junior Cupu. Z našeho klubu bylo celkem odměněno neuvěřitelných 14 dětí. Je krásné vidět ocenění práce celého teamu TCV za uplynulý rok.

Na prvních místech se umístili:

Steklý Petr
Steklý Libor
Tischlerová Linda
Kamenický Viktor
Šimonová Anežka
Tischlerová Lucie

Na druhých místech:
Bočková Izabela
Valda Antonín
Tourková Julie

A na třetích:
Gončaruk Ilja
Kolář Matěj
Gröschl Vojtěch
Kučerová Beáta
Kopáčková Veronika


.

Rock 'n' Roll Half Marathon Lisbon 2017

Proč si místo chladných podzimních běhů nezkusit jeden o něco delší v pořádném horku? Taková myšlenka přišla na mysl Markovi a Jirkovi Fenclovým, kteří se 15. 10. 2017 zúčastnili prosluněného půlmaratonu v hlavním městě Portugalska.

Závod byl součástí tzv. Rock 'n' Roll série, tedy téměř na každém kilometru okolo trati bylo malé pódium s živou hudbou, která dodávala sípajícím sílu. Půlmaraton, jehož startovní pole čítalo okolo 7500 závodníků, měl start na nejdelším mostě Evropy Vasco da Gama, který by sám svou délkou (17km) stačil na většinu délky trati půlmaratonu. Po mostě se však běželo "pouze" prvních 5km, na kterých se pomalu roztrhával mohutný sedmitisícový had. Trať dále vedla podél řeky Tejo až do historického centra druhého nejstaršího města Evropy po mírně zvlněné trati.

Temperamentní Portugalci stačili při celkem vysokém tempu a v úporném vedru po sobě ještě pokřikovat a smát se. Půlmaraton měl cíl na náměstí Comércio společně s maratonem, který měl start o dvě a půl hodiny dříve. Jirka dokončil na 114. místě s časem 1:23:41, Markovi se podařilo doběhnout na místě 313. s časem 1:33:08. Surfování jako regenerace po závodě se pak jevilo jako nejlepší varianta.

.

TRIALONOVÝ VÍKEND V KARLOVÝCH VARECH

Ve dnech 1 - 3. 9. 2017 proběhl v Karlových Varech největší triatlonový svátek v ČR. V pátek za deštivého počasí na koupališti Rolava bojovali žáci. V nejmladší kategorii dívek do osmi let se na nejvyšší stupeň postavila Linda Tischlerová, která si tak sama tímto vítězstvím nadělila dárek ke svému svátku. V kategorii starších žáků vybojoval 16. místo Matyáš Němec. Starší žačky TCV reprezentovaly Tereza Duchková (12) a Lucie Tischlerová (13).

Páteční závod byl Mistrovství ČR v kategoriích dorostu a juniorů. V dorostu vybojoval bronz Jindra Stříhavka a kategorii juniorek Iveta Fairaislová nikoho nenechala na pochybách o svém návratu do závodního kolotoče a suverénním výkonem vybojovala zlato. Jan Trutna ze zdravotních důvodů svůj závod v kategorii juniorů nedokončil.

Vyvrcholením triatlonového víkendu byl závod Světového poháru v triatlonu. V hlavní kategorii mužského závodu startoval František Linduška. Po plavání na krásném patnáctém místě, ale náročná cyklistická trať mu sebrala hodně sil, což se projevilo na běhu. Jeho 33. místo je ale zatím nejlepším umístěním na závodech SP.


.

TRIATLON ZLIV

V sobotu 26. srpna se ve Zlivi uskutečnilo Mistrovství Jihočeského kraje v triatlonu. Celý víkend probíhal u rybníku Mydlák tradiční víkend s triatlonem.

Tento ročník pořadatelé zpestřili o závod Legend. Na startu se sešli významní závodníci Jihočeského kraje, kteří mají značné závodní zkušenosti. Pro některé to byl triatlonový návrat po řadě let. Mezi Legendy byl bez pochyb zařazen i náš hlavní trenér Jan Vaněk a svým výkonem ohromil nejednoho svěřence.

V dopoledních závodech Junior Cupu vyhrál svou kategorii Libor Steklý. Dalším vítězem Mistrovství Jihočeské kraje se stala Lucie Tischlerová. Nejmladší závodník TCV Hynek Steklý dokončil na pátém místě. Třetí z bratrů Steklých Petr získal 4. místo. Antonín Valda se umístil za Liborem na druhém místě. Patrik Nevšímal při svém prvním závodě vybojoval čtvrtou pozici. Viktor Kamenický vystoupal v kategorii BC2b na třetí stupínek. Matěj Kolář se umístil na 6. pozici. Vojtěch Gröschl vybojoval třetí místo. Petr Adam ve stejné kategorii BC3 - páté místo. Bratr Vojty, Václav se umístil na 9. pozici. Linda Tischlerová (BD2a) dokončila na druhé pozici. O rok starší Julie Tourková vybojovala třetí místo. Karolína Kamenická v kategorii BD3 skončila na šesté pozici. Mladší žák Josef Valda dokončil na 7. místě. V kategorii ZC2 se Matyáš Němec umístil na šestém místě.

Závod juniorů na tratích sprint triatlonu vyhrál Jindřich Stříhavka. Hned za ním se umístil Jiří Fencl a na šestém místě dokončil Jan Dvořák. Kateřina Kozlová vybojovala třetí místo.

FOTOGALERIE JIHOČESKÝ POHÁR

FOTOGALERIE LEGENDY.

TŘI ZÁVODY, JEDNA SOBOTA

V sobotu 12. srpna TCV bojovalo hned na třech frontách najednou.

Pokračování Českého poháru v triatlonu, tentokrát v Sokolově. Z našeho teamu se na start postavili dva závodníci. Tereza Duchková v kategorii Žactvo starší doběhla na 6. místě. Takhle vypadá shrnutí závodu podle Terky: "Ráno bylo asi dvanáct stupňů. Voda byla příšerně studená, ale plavání se mi povedlo. Na kole jsem jela s jednou holčinou a dojeli jsme několik lidí. V běhu už jsem jen udržela šesté místo."

Dorostenec Jindřich Stříhavka dokončil na výborném třetím místě.

Druhou událostí byl Malíkov Open, MTB hobby závod u Jindřichova Hradce. Šest závodníků s pětilistou růží vyrazilo na 15 kilometrovou trať dětského závodu. Vojtěch Gröschl dojel na zaslouženém třetím místě celkově i v kategorii. Pěkně za sebou se umístili hoši Petr Adam, Václav Gröschl a Antonín Kabriel od pátého do sedmého místa. Tereza Adamová se umístila na 4. pozici. V mladší kategorii si Linda Tischlerová dojela pro druhé místo. S touto šesticí vyrazil na trať jako doprovod i hlavní trenér Jan Vaněk.

Třetím bodem je pokračování Jihočeského běžeckého poháru závodem Reuter Run Boršov nad Vltavou. Tento kvalitní trail (12,3km) završený brodem přes Vltavu proběhl Jan Vaněk mladší za hodinu a tři minuty..

František Linduška o víkendu vybojoval 15. místo na Mistrovství Evropy do 23 let ve Velence

a tím se nominoval na Mistrovství Světa v Rotterdamu. A tady je Františkův komentář k
závodu:
Do závodu jsem nastupoval s očekáváním, že bych chtěl skončit do 16. místa. V hlavě jsem
měl závod ME U23 z loňska, kdy jsem měl opravdu dobrou formu, ale bohužel jsem ji nemohl
prodat, protože mě zastavil pád na kole a závod jsem tak nedokončil. Motivace do letoška
tedy byla veliká, I vzhledem k tomu, že je to mé poslední ME do 23 let. Příští rok už budu
závodit jen s elitou. Bohužel přípravu trochu zkomplikoval poslední týden před závodem, kdy
mi diagnostikovali astma a zánět průdušek. Dýchací obtíže mě provázely po celý týden, ale
před závodem se vše dalo do normálního stavu a já mohl nastoupit relativně zdravý.
Nicméně stále visel otazník, jak to nakonec v závodě dopadne a zda-li se něco projeví. Těsně
před startem jsem se šel rozcvičit a už tady jsem cítil dobrý tonus v nohách, což je u mě vždy
předzvěst formy. Se startovním číslem 31 jsem se tedy postavil na startovní čáru závodu,
který byl kvůli vedru odložen na 17 hodinu, ale I tak panovalo v tu dobu 38 stupňů a i voda
maďarského jezera Velence byla "krásných" 30,5. V tomto ohledu to bylo opravdu extrémní
a některé výpravy zvažovaly, že své závodníky nenechají vůbec odstartovat. Nakonec ale
startovalo všech 56 závodníků. Od začátku se plavalo velice svižně, já jsem vylézal z vody na
cca 15 místě a do cyklistiky vyrážel po rychlém depu v čele hlavní skupiny spolu s dalšími
českými reprezentanty Červenkou a Olšarem. Před hlavním polem byla ujetá skupinka 5
závodníků, které se ale během 20 km dlouhé a velice technicky náročné trati nepodařilo sjet.
Během cyklistiky jsem si stále držel 3.-4. pozici, což bylo vzhledem k mnoha prudkým
zatáčkám velice takticky důležité. Vyhnul jsem se tak nepříjemným sprintům I případným
pádům. Do druhého depa jsem přijížděl na čele skupiny se ztrátou půl minuty na uprchlíky.
Po super rychlém depu jsem vybíhal na cca 11 pozici, ale během prvního ze dvou běžeckých
okruhů jsem 3 místa ztratil a bojoval o 14.-15. místo s ruským závodníkem Kalistartovem.
Nakonec rozhodl mírný kopec, kde mě Rus v seběhu přesprintoval do cíle a já bral konečnou
15. pozici. Cíl skončit do 16. místa byl tedy splněn, což pro mě znamená přímou nominaci na
zářijové MS v Rotterdamu. To už by teploty mohly být příznivější a mě tedy teď čeká měsíční
tréninkový blok, kdy se budu snažit co nejlépe se připravit na vrchol letošní sezóny.


.

TRIATLON TÁBOR

Evropský pohár juniorů v Táboře a 2. místo pro Ivetu Fairaislovou!! Na start závodu se postavili celkem tři závodníci TCV. Mezi juniory se na 36. místě umístil Jan Trutna a na 38. místě Jindra Stříhavka.
Dobrá práce!

Úspěšná neděle 30. července pokračovala Českým pohárem v triatlonu. Kategorie Žáci (8), na 3. místě dokončil Antonín Valda a mezi děvčaty Linda Tischlerová místo druhé. O rok starší žák Matěj Kolář vybojoval místo osmé. Žáci (10-11) Vojtěch a Václav Gröschlovi 4. a 11. místo. Děvčata ve stejné kategorii Beáta Kučerová 5. místo a Anna Ficová místo 11. Anežka Šimonová (žactvo mladší) mezi velkou konkurencí doběhla na 16. pozici. Matyáš Němec 17. místo, Ondřej Poulek 20. místo, mezi děvčaty Tereza Duchková 10. místo a Veronika Kopáčková místo 19., všichni v kategorii Žactvo starší.
Mezi juniory vyhrál Jiří Fencl a jeho bratr Marek v kategorii Dospělí (20-39) dokončil na 15. místě. Kvůli nedodržení pravidel byla, bohužel, Kateřina Zemanová diskvalifikována. A i přes zdravotní komplikace František Linduška dokončil celkově na 5. místě, v kategorii U23 na 2. a v rámci mistrovství ČR akademiků obsadil 1. místo.

FOTOGALERIE


.

PRAŽSKÝ TRIATLON

Náhradní závod pro žáky a dorost za triatlon Mělník, který se neuskutečnil, se stal Pražský triatlon. V neděli 23. července se Vojtěch a Václav Gröschlovi, Karolína a Viktor Kamenický, Lucie a Linda Tischlerovi, Antonín Valda, Tereza Duchková, Matyáš Němec, Adriana Ondrášková a Jindřich Stříhavka postavili na start.

Jindřich Stříhavka po chybě pořadatele, která byla vyřešena nezapočtením cyklistické části do konečného času závodu dorostenců, dokončil bez šance na pódiové umístění. Závodní návrat Adriany Ondráškové se, bohužel, neobešel bez pádu na cyklistice, ale ani to jí nezabránilo statečně dokončit..

TRIATLON HLINCOVA HORA

V pořadí 9. závodu Jihočeského poháru v Hlincově Hoře u Českých Budějovic se zúčastnila jediná závodnice za TCV Kateřina Zemanová a vybojovala si první místo v kategorii i v celkovém pořadí.

"Hlavní výhrou bylo pro nejlepší ženu a muže 5 tisíc a to mě na běhu velmi motivovalo" - Kateřina Zemanová.

TRIATLON TÁLÍN

Tálínského triatlonu, který se konal 1. 7. 2017 jakožto sedmý v pořadí v seriálu závodů Jihočeského poháru v triatlonu, se zúčastnili v hlavním závodě čtyři naši soukmenovci. Jindrovi Střihavkovi se po parádní běžecké části podařilo dokončit na 2. místě celkově, a tedy i na prvním místě v kategorii M1. Marek Fencl vybíhal z depa společně s Jindrou, v celkovém pořadí skončil na 7. místě, v kategorii M2 pak na místě 2. Katka Kozlová si dokončila na 4. místě v kategorii Z1. Iveta Fairaislová, která nastoupila do závodu po dlouhé sportovní pauze, ovládla s velkým přehledem celý závod žen a zároveň tak zvítězila v kategorii Z1.

V dopoledním závodě Junior Cupu jsme ukázali naši modrou sílu. Na medailových pozicích se umístili: Izabela Bočková - 2. místo, Petr Steklý - 1. místo, Linda Tischlerová - 1. místo, Viktor Kamenický - 3. místo, Antonín Valda - 2. místo, Vojtěch Gröschl - 3. místo, Beáta Kučerová - 2. místo, Anežka Šimonová - 3. místo, Lucie Tischlerová - 3. místo..

TRIATLON HOLUBOV

Již 6. závod Jihočeského poháru 2017 našel své místo konání ve stínu vrcholku Kleť, v malebné vesničce Holubov. Mezi zhruba 70 startujícími závodníky reprezentovalo náš klub trio Kateřina Zemanová a Marek a Jiří Fenclovi.

Navzdory až příliš přejícímu počasí v podobě velikého vedra se podařilo Jirkovi dokončit závod na místě prvním v celkovém pořadí, Markovi pak hned na místě druhém a Katka doběhla na celkovém třetím místě v ženách. Získali jsme tedy v kategorii M1 1. místo, v M2 1. místo a v Z2 2. místo.


.

TRIATLON MALÝ RATMÍROV

V sobotu 17. června 2017 se konal tradiční závod v Malém Ratmírově Jihočeského poháru a Junior Cupu. Mimo závodníky pořádajícího TCV-JH se závodu zúčastnily v hojném počtu i kluby jihočeské triatlonové špičky - ŠUTRI Prachatice, E.ON triathlon team Tábor, TriSK ČB.

I přesto, že se na start postavilo celkem 91 závodníků, organizace celého závodu proběhla velmi hladce. Vítězství v hlavním závodu uhájil domácí Jan Trutna pronásledovaný dalším závodníkem TCV Jindřichem Stříhavkou. Vydařilo se i počasí, ačkoliv cyklistický závod ztížil vítr.

Věříme, že si závodníci odnesli kromě koláčů a piva od našich sponzorů i příjemný prožitek ze závodu. Děkujeme všem zúčastněným závodníkům i pořadatelům.

VÝSLEDKY


.

Mistrovství České republiky v triatlonu

Mistrovství ČR v triatlonu, probíhající 11. června v Příbrami, jsme absolvovali pouze s malou částí teamu. Ale to nám nezabránilo vybojovat alespoň jedno první místo.

Jediné první místo a zároveň jediné pódiové umístění pro TCV získal Libor Steklý - žáci (8).

Anežka Šimonová v kategorii Žactvo mladší doběhla na 13. místě. Kategorie Žactvo starší a čtyři naši závodníci. Tereza Duchková na 13. místě, Lucie Tischlerová po dlouhém finiši místo dvacáté. Matyáš Němec 14. místo a Ondřej Poulek místo jednadvacáté.

Na tratích sprint triatlonu se představila Kateřina Kozlová (13. místo) a Jiří Fencl (4. místo), oba Junioři. Distance olympijského triatlonu skvěle zvládla Kateřina Zemanová (9. místo) a Marek Fencl (20. místo), oba v kategorii Dospělí (20-39).

FOTOGALERIE NA FACEBOOKU.

Mistrovství Jihočeského kraje v duatlonu

Den po běžeckém závodu Okolo Babek jsme se postavili na start Mistrovství Jihočeského kraje v duatlonu, které probíhalo v Tálíně.

Na pozici hned za stupni vítězů skončila Izabela Bočková, kategorie BD1. Osmiletí chlapci Antonín Valda a Libor Steklý, oba vystoupali na stupně vítězů. Tonda dokončil na třetím a Libor na druhém místě. Linda Tischlerová ve stejné kategorii benjamínci 2 na čtvrtém místě. Závodníci ve věku 9 let - Julii Tourkové o jedno místo unikla mistrovská medaile, Viktor Kamenický na sedmém místě. Matěj Kolář při své první triatlonové sezóně místo páté, další triatlonový nováček Matěj Kolman vybojoval skvělé druhé místo. Kategorie benjamínků 3 (10-11 let) a naši tři chlapci: Petr Adam (6. místo), Václav (5. místo) a Vojtěch (4. místo) Gröschlovi. Jediný mistrovský dres vybojovala Anežka Šimonová (ZD1). Žáci 14-15 let: Veronika Kopáčková (5. místo), Lucie Tischlerová (4. místo) a Matyáš Němec (5. místo).

V hlavním závodu (1,9 km běh + 12 km cyklistka MTB + 3,8 km běh) závodili Jiří a Jan Dvořákovi.


.

OKOLO BABEK

Tradiční běžecký závod Okolo Babek, 12. 5. 2017 v Kardašově Řečici, jsme rozsvítili do modra. Závodníků s logem TCV na hrudi se v závodě vystřídalo na třicítku.

V závodě nejmladších (do 6 let) běžel Hynek Steklý a Ondřej Velík. V další věkové kategorie bojovala Izabela Bočková a sourozenec Hynka, Petr Steklý. Závod na 600 metrů skvěle rozběhla děvčata ve věku 8-9 let Johana Chmelařová, Linda Tischlerová, Bára Kyselová a Julie Tourková. Do poslední chvíle Bára bojovala o první pozici, ale nakonec je z toho místo druhé, hned za ní doběhla Johanka. Stejně staří chlapci Matěj Kolář, Antonín Valda, Ilja Gončaruk, Jindřich Slanina a třetí ze sourozenců Steklých, Libor sbíhali marně zástupce atletického klubu. Pro Tondu skvělé druhé a pro Libora třetí místo. Ve čtvrtém závodě (10-11 let) soutěžily Karolína Kamenická a Anna Ficová. Chlapci František Urban, Tomáš Duba, Václav a Vojtěch Gröschlovi, Kyril Gončaruk, Petr Adam a Matěj Kolman zběsile bez známky únavy oběhli dvě kola. Kyril v cílovém souboji doběhl pro druhé místo. Závod na trati 900 metrů zahájily Anežka Šimonová a Terezka Adamová, druhá a třetí pozice. Mezi chlapci Josef Valda na třetím místě a hned "v zádech" mu byl Martin Velík. Na start kategorie nejstarších nastoupili pouze tři závodníci a všichni tři z TCV. Matyáše Němce jako jediného chlapce dělilo od vítězství doběhnout a tento cíl splnil. Mezi děvčaty vedly Veronika Kopáčková a Lucie Tischlerová souboj do poslední chvíle, tento souboj dopadl lépe pro druhou zmíněnou, Lucku. V hlavním závodě na 6,6 km doběhl na celkově třetím místě sedmnáctiletý Jiří Fencl.

Téměř domácí závod se skvělou atmosférou si někteří dali jako rozběhnutí před sobotním Mistrovstvím Jihočeského kraje v duatlonu v Tálíně.

FOTOGALERIE NA FACEBOOKU

.

AQUATLON PRAHA

František Linduška se stal Mistrem ČR v Aquatlonu

V sobotu 22. dubna se v Praze uskutečnilo Mistrovství ČR v Aquatlonu 2017. Díky malé kapacitě a velkému zájmu o závod nemohl startovat každý, proto se na start postavilo pouze 19 závodníků z TCV.

Mistrem ČR a vítězem hlavního závodu se stal František Linduška, který si po čtvrtém čase plavání doběhl pro vítězství. Titul vícemistra vybojoval v kategorii Žáci 8 let Antonín Valda. Další medailové umístění získala Marie Valdová v kategorii Dospělí (40-49), taktéž druhé místo.

Další závodníci TCV:

Petr Adam (Žáci 10-11) - 17. místo

Tereza Duchková (Starší žáci) - 15. místo

Vojtěch Gröschl (Žáci 10-11) - 14. místo

Václav Gröschl (Žáci 10-11) - 18. místo

Karolína Kamenická (Žáci 10-11) - 14. místo

Viktor Kamenický (Žáci 9) - 4. místo

Matěj Kolář (Žáci 9) - 5. místo

Veronika Kopáčková (Žactvo starší) - 23. místo

Kateřina Kozlová (Junioři) - 7. místo

Jindřich Stříhavka (Dorost) - 4. místo

Petra Stříhavková (Dospělí 20-39) - 11. místo

Anežka Šimonová (Žactvo mladší) - 13. místo

Linda Tischlerová (Žáci 8) - 4. místo

Lucie Tischlerová (Žactvo starší) - 24. místo

Josef Valda (Žactvo mladší) - 22. místo

Kateřina Zemanová (Dospělí 20-39)

.


AQUATLON JABLONEC NAD NISOU

Jabloneckou kombinaci plavání a běhu 15. 4. 2017 jsme tentokrát vyrazili zdolat s menším teamem. Ale to nám nezabránilo získat čtyři medailová umístění.

Nejmladším umístěným je Antonín Valda - 3. místo, kategorie Žáci 8 let. V následující kategorii Žáci 9 let se Eliška Jahodová umístila na třetím místě a Viktor Kamenický mezi stejně starými chlapci na místě druhém. Kategorie Žáci 10-11 let pro nás nepřinesla medailové pozice, ale dva chlapci, Vojtěch Gröschl a Petr Adam, se mezi vysokou konkurencí statečně bili o nejlepší pozice. Nakonec to přineslo "pouze" 7. a 12. místo. Žactvo mladší (12-13), Josef Valda - 12. místo.

Jindřicha Stříhavku dělilo od medailové pozice pouhé jedno místo - 4. místo Dorost (16-17). Petra Stříhavková dokončila na 6. místě - Dospělí (20-39).

V kategorii Dospělí (40-49) se Marie Valdová umístila na druhém místě a tím si zajistila průběžné vedení Českého poháru v aquatlonu této kategorie.

Krutost pravidel si na vlastní kůži zažila Anežka Šimonová, která po nesprávně provedené plavecké obrátce dostala červenou kartu, znamenající diskvalifikaci, za opuštění vytyčené trasy závodu.

V sobotu 22. dubna nás čeká poslední závod Českého poháru v aquatlonu v Praze, který je Mistrovstvím České republiky.

.

VELIKONOČNÍ PLAVECKÉ ŠTAFETY

Na velikonočních štafetách 12. 4. 2017 se TCV ukázalo jako početný team, který naplnil čtyři štafety, i když to rozhodně nebyli všichni členové.

V kategorii OPEN JUNIOR soutěžila dvě naše družstva. TCV PULCI skončili na 5. místě s 57 bazény za půl hodiny. Štafeta TCV JUNIOR obsadila vynikající 2. místo a vylepšila si rekord o 6 bazénů, s konečným počtem 85 bazénů.
Kategorie OPEN a další naše dvě štafety. TCV SENIOR, většina teamu se skládá z rodičů, skončili na 5. místě. Tato štafeta pokořila hranici 100 o tři bazény, takže výborný výkon 103 za 30 minut. Nejrychlejší štafeta s názvem TCV sváděla boj o první místo s plaveckým klubem z Jindřichova Hradce. Tento boj nakonec pro nás skončil druhým místem a to o pouhý jeden bazén. Počet bazénů od Vánoc vylepšilo TCV o 9, takže zaplavali neuvěřitelných 129 bazénů.

Spřátelený běžecký klub Jeníčkovy Mařenky, v čele s naším hlavním trenérem a předsedou Janem Vaňkem a posilou v podobě tří našich členek, si také vylepšil svůj rekord z Vánočních štafet.

Fotogalerie na facebooku

.

AQUATLON PŘÍBRAM

V neděli 2. dubna se několik závodníků TCV zúčastnilo partnerského závodu ČTA. Aquatlon Příbram je závod Středočeského poháru mládeže zároveň otevřený i pro ostatní kategorie. Naši závodníci:Viktor Kamenický 3. Antonín Valda 1. Josef Valda 12. Vojtěch Gröschl 4. Petr Adam 10. Václav Gröschl 11. Iveta Fairaislová 1. 

.

Karvinský aquatlon z pohledu Ivety Fairaislové

V sobotu 25. 3. jsem se po dlouhé době postavila na start závodu ČP. Neočekávala jsem žádné skvělé časy, chtěla jsem si jen zazávodit a vyzkoušet si, jak na tom momentálně jsem.

Plavalo se mi dobře a s časem 4:50 (400 metrů) jsem byla spokojená. Běh se startoval pohromadě a běžel se jeden pětikilometrový okruh, který vedl karvinským parkem. První 3 km jsem si držela slušné tempo, ale jelikož nemám ještě moc naběháno, tak na poslední 2 km mi už "došlo". Podařilo se mi zaběhnout pod 19 minut a nakonec z toho bylo 1. místo v kategorii a 3. místo celkově.

Náš oddíl reprezentovalo v Karviné dalších 5 závodníků. Ondřej Poulek, Matyáš Němec, Kateřina Kozlová, Jindřich Stříhavka a Petra Stříhavková.

Ondřej Poulek se ve své kategorii starších žáků umístil na 15. místě a hned za ním skončil na 16. místě Matyáš Němec. Katka Kozlová se umístila v kategorii juniorek na 4. místě. Katku od bedny dělila bohužel jedna z polských závodnic. Jindra Stříhavka se s krásným běžeckým časem umístil v kategorii dorostu také na 4. místě a Petra Stříhavková ve své kategorii obsadila bronzovou příčku.

Iveta Fairaislová .

AQUATLON ČESKÉ BUDĚJOVICE

V sobotu 11. března se v Českých Budějovicích uskutečnil první letošní závod Českého poháru v aquatlonu. Na start se postavilo ve všech kategorií 222 závodníků, z toho 32 z TCV. Modrá a žlutá byly vidět všude a to nejen v závodním poli, ale i na stupních vítězů.

Tři první místa - Kyrill Gončaruk, František Linduška a při svém prvním startu v nejvyšší soutěži Marie Valdová.

Tři druhá místa vybojovali - Ilja Gončaruk, Jindřich Střihavka a Jarmila Tourková.

Dvě třetí místa - Linda Tischlerová a Eliška Jahodová.

Další naši závodníci: Viktor Kamenický (4.), Kryštof Velík (5.), Matěj Kolář (6.), Julie Tourková (7.), Rostislav Chalupa (9.), Vojtěch Gröschl (10.), Petr Adam (11.), Petr Vlček (14.), Beáta Kučerová (7.), Elizabeth Hauser (9.), Karolína Kamenická (12.), Anna Ficová (15.), Josef Valda (16.), Martin Velík (18.), Anežka Šimonová (16.), Tereza Adamová (21.), Matyáš Němec (17.), Lucie Tischlerová (13.), Veronika Kopáčková (14.), Jan Trutna (6.), Kateřina Kozlová (4.), Marek Fencl (6.), Petra Stříhavková (7.).

Součástí Českého poháru byl i první závod JCUP - Jihočeský pohár děti do 15 let. Medailová místa vybojovali: žáci 8 let - Ilja Gončaruk (1.), Linda Tischlerová (1.), žáci 9 let - Viktor Kamenický (1.), Kryštof Velík (1.), Matěj Kolář (3.), Eliška Jahodová (1.), Julie Tourková (3.), žáci 10 - 11 let - Kyrill Gončaruk (1.), Rostislav Chalupa (3.), mladší žactvo - Anežka Šimonová (3.), starší žactvo - Lucie Tischlerová (2.), Veronika Kopáčková (3.).

Svou početnou účastí a výbornými výkony si závodníci TCV nastavili vysokou laťku. Všichni, jak závodníci tak trenéři, věříme tomu, že tuto pomyslnou laťku budeme během závodní sezóny posouvat stále výš.

FOTOGALERIE


Ocenění mladých sportovců Jindřichova Hradce

Mezi téměř čtyřiceti sportovci, kteří byli 31. 1. 2017 v obřadní síni jindřichohradecké Staré radnice oceněni vedením města, je i šest oceněných za TCV.

Ocenění bylo za úspěchy v roce 2016 uděleno této šestici:

Viktor Kamenický, Hynek Hrdlička, Anna Hrdličková, František Linduška, Jan Trutna a Petr Velíšek.

Více fotografií


Nejúspěšnější sportovec roku 2016 okresu Jindřichův Hradec 

František Linduška obsadil 2. místo v anketě Nejúspěšnější sportovec roku 2016 okresu Jindřichův Hradec.

Po loňském úspěšném roce v této anketě, kdy se stal František Linduška vítězem, mezi kolektivy jsme taktéž neměli konkurenci a mezi mladými sportovci do 18 let dva naši členové v top 10, je to dobrý výsledek.

Sport na Jindřichohradecku je na vysoké úrovni a anketa Nejúspěšnější sportovec roku dokazuje, že konkurence se každým rokem zlepšuje. Vynikající je růst úrovně našeho modro žlutého teamu, který patří mezi republikovou špičku, bohužel jsme se letos nedostali mezi 5 nejúspěšnějších kolektivů v okrese.NOVOROČNÍ VYJÍŽĎKA

Opět po roce Novoroční vyjížďka na rozhlednu na Rýdově kopci.